2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Uzay yürüyüşünün 50. yılını kutlamak için NASA yeni bir belgesel yayınladı

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Mesaj gönderen Ihsan »

Resim

Astronot Ed White’ın uzaya adım atmasının üstünden yaklaşık 50 yıl geçti. White, 3 Haziran 1965’te NASA’nın ilk uzay yürüyüşünü tamamladı. Gemini 4 uzay aracına altın rengi parlak bir kordonla bağlı olan White, alçak Dünya yörüngesinde süzülerek ve bir hava tabancası yardımıyla etrafta gezinerek 23 dakika geçirmişti. Görev kontrol White’ı uzay aracına dönmesi için ikna etmek zorunda kalmıştı.

NASA’nın yayınladığı yeni bir belgesel, bir astronotu soğuk ve ölümcül uzay boşluğuna göndermenin zorluklarını ve Gemini 4’ten günümüze değin katettiğimiz yolu anlatıyor. İlk “uzay gemisi dışı etkinlikten” (EVA) bu yana uzay yürüyüşleri insanoğlunun Ay üzerinde yürümesini, Uluslararası Uzay İstasyonu’nu inşa etmesini ve Hubble teleskopunu kurtarmasını sağladı. Dahası işimiz henüz bitmedi. Gelecekte yapılacak uzay yürüyüşleri bizleri daha da ilerilere– Ay’ın yörüngesindeki asteroitlere ve sonunda Mars’a – götürecek Daha fazla bilgi edinmek için belgeseli izleyebilirsiniz. (Belgesel dili İngilizcedir.)

Z62z64-AyH0

Kaynak: popsci.com.tr
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"