2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Han Son Doong Mağarası (Vietnam)

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Han Son Doong Mağarası (Vietnam)

Mesaj gönderen Ihsan »

Han Son Doong Mağarası (Vietnam) | 18 JPG | RAR | 1.17 MB

Dünyanın En Büyük Mağarası; Han Son Doong
Bu mağara gören herkesi etkisi altına alıyor ve büyülüyor. Burası Vietnam başketi Hanoi ye 450 km uzaklıkta ve Dong Hoi ye 50 km uzaklıkta yer alıyor. Quang Binh de yer alan bir milli park içindeki Son Doong Mağarası (Han Son Doong Cave) dünyaya kendini tanıtan fotoğrafları ile gerçekten büyüleyici bir yeryüzü şekli. Yüksekliği, derinliği ve genişliği ancak lazer ölçme cihazı ile yapılmış. Vietnam'ın muhteşem balta girmemiş ormanlarında yer alan Hang Son Doong Mağarasının sıra dışı fotoğrafları zor şartlarda çekilmiş. Mağara ilk kez 1991 yılında, Vietnam lı Ho Khanh tarafından keşfedilmiş. Yerli halkı ve çılgın turistleri daha korkutan 6,5 kilometre uzunluğundaki Hang Son Doong Mağarası içindeki rüzgar uğultusu ve gürültü yüzünden gerçekten çok ürkütücü.

Resim

Resim

Resim

İndir:

Alternatif: ... sp=sharing
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"