2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Doğa pembeyle güzel

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Doğa pembeyle güzel

Mesaj gönderen Ihsan »

Doğa pembeyle güzel

Resim

Pembe rengin prizmasından doğaya bakınca ne görebiliriz?

Resim

Pembe çiçeklere bezenmiş ağaçlar kışın bittiğini, baharın geldiğini müjdeler. Japonya’da kiraz ağaçlarının çiçek açtığı zaman özel festivallerle kutlanır.

Resim

Huni şeklindeki muhteşem pembe yapraklı çiçekleriyle açelya fundalıklarda yetişir.

Resim

Mücevher görünümlü deniz şakayığını Britanya adalarını çevreleyen denizlerde ve Akdeniz’de su altındaki dik kayaların üzerinde görmek mümkün. Bu canlılar bölünerek çoğalır.

Resim

Su altındaki renkli canlılardan biri de deniz hıyarlarıdır. Pembemsi, turuncumsu renkler ağır bassa da mor, sarı ve yeşil deniz hıyarlarına da rastlanır. Hareket etmek ve tutunmak için diken görünümlü kaslarını kullanırlar.

Resim

Kenya’daki Nakruru Gölü Milli Parkı’nda yüzlerce, hatta binlerce flamingonun oluşturduğu bu pembe rengin kaynağı, bu kuşların yediği bitki ve hayvanlarda bulunan beta keroten pigmentidir.

Resim

Pigme deniz atları kamuflaj ustasıdır. Hem renkleri hem de üzerlerindeki minik yumrular onlara mercan görünümü verir.

Resim

Kirpik engereklerine bu adı veren gözlerinin üzerinde bulunan kirpik şeklindeki pullarıdır. Bu yılanlar pembe, sarı, yeşil renklerde olabiliyor. Çiftleşme dönemlerinde engerekler kafalarını kaldırıp uzun süre birbirine bakar durumda kalırlar.

Resim

Güve kelebekleri de diğer kelebekler gibi rengarenk olabilir. Gövdesindeki ve kanatlarındaki pembe işaretler de fil kafasını andıran bu güve kelebeğine ayrı bir güzellik katıyor.

Resim

Bazı yengeç örümcekleri avlarını beklerken saklandıkları yerin rengini alabiliyor. Fotoğraftaki örümcek de üzerinde bulunduğu süpürge otu çiçeğinin pembe rengine bürünmüş.

Resim

Dalya ya da yıldız çiçeği, süs bitkileri arasında oldukça popülerdir. Her renkten olabilen bu çiçekler boya yapımında da kullanılır.

Kaynak: ... pembe_doga
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"