2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Dünyanın en güvenli kentleri

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Mesaj gönderen Ihsan »

Resim

Economist Intelligence Unit (EIU) tarafından oluşturulan dünyanın en güvenli kentleri listesine giren beş kent ve buralarda yaşayan insanların o kent hakkındaki düşünceleri…

Osaka

Resim

Dünyanın en güvenli kenti olarak belirlenen Tokyo’nun yanı sıra Osaka’da da Japonya genelinde hissedilen huzur ortamı hakim. İnsanlar eşyalarını korumasız bir şekilde ortada bırakabiliyor.

Resim

İnsanlar gece geç saatlere kadar seyahat edebiliyor. Kadınlar tek başına ıssız yerlerde rahatça yürüyebiliyor. Ticaret geleneği baskın olan kentte halk sıcak ve sohbeti çok seviyor.

Amsterdam

Resim

Bir milyondan az kent nüfusu ile Amsterdam EIU listesindeki diğer şehirlere göre daha küçük. Kent halkı oldukça rahat, koşturmaca halinde değiller.

Resim

Fakat şehir su üzerinde kurulu olduğu için tümüyle düz bir ev bulmak mümkün değil gibi. “Evin bir ucuna konan tenis topu kendiliğinden diğer uca doğru hareket ediyor” diye uyarıda bulunuyor kent halkı.

Sidney

Resim

Avustralya’nın en büyük kenti olan Sydney’de mahalle kültürü hala yaygın olduğu için insanlar kendisini hep güvende hissediyor. Mahalleli birbirine özen gösteriyor.

Resim

Yayalara yönelik yollar ve geçiş noktalarını daha da geliştirmek üzere yapılacak 15 milyon dolarlık harcama ile şehirde yürüme daha da teşvik edilmeye çalışılıyor.

Singapur

Resim

Bu güney doğu Asya şehir devleti yasaların uygulanmasını çok ciddiye alıyor, bu da halkta daha fazla güven hissi yaratıyor.

Resim

İstikrarlı bir siyasi ortam ve din ya da ırkla ilgili şakalara tavizsiz yaklaşım kentteki uyumlu yaşama katkıda bulunuyor.

Stokholm

Resim

Bu kadar kuzeyde yaşamanın avantajları yok değil; uzun yaz günleri örneğin… Bu durum kentte güvenli bir ortam da yaratıyor. Stockholm oyun parklarının bolluğu ve kalitesiyle çocuk yetiştirmek için de çok ideal bir şehir olarak görülüyor.

Resim

İsveçliler başta teknoloji olmak üzere yeni şeylere oldukça açık ve tarz oluşturan insanlar olarak değerlendiriliyor.

Kaynak: bbc.com/turkce
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"