2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Hasır Şapka Modelleri

ilovehuni88

Hasır Şapka Modelleri

Mesaj gönderen ilovehuni88 »

Geçmişte şapkalar sosyal statüler, dini inançlar, meslekler ve yaşam tarzları hakkında bilgi veren, anlam yüklü sembol nesneler olmuştur. Sadece kullanılan şapkaları inceleyerek, bir toplumun kültürüyle ve yaşam tarzı ile ilgili çıkarımda bulunmak mümkündür.

Bir şapkanın yapım şekli, kullanılan malzeme o toplumun doğal kaynakları, yaşam biçimlerini ve manevi değerlerini anlatır. Eski Yunan'da şapkayı yoksullar, eski Roma'da ise tam tersine zenginler giyerdi.

Dilimizde Fötr şapka olarak bilinen şapkanın asıl adı Fedora'dır. Orijinal olarak bayanlar için tasarlanan bu şapka daha sonra erkekler tarafından tercih edilmekte idi. günümüzde Hollywood starlarının giymesi ile birlikte son yıllarda bayanların vazgeçilmez aksesuarı haline geldi.

Günümüzde şapkalar bir moda aksesuarı ve güneşten korunmak için fonksiyonel bir aksesuar olarak kullanılmakta. Sıcak yaz günlerinde tarzınızı tamamlamak için en iyi aksesuardır şapkalar. Hem yazın sıcağından korunmak hem de tarzınızı canlandırmak için kullanabilirsiniz. Klasik şapkalar, modern dokunuş ve tasarım ile birleşince hem stil dolu hem de fonksiyonel bir aksesuar halini alırlar.

Bu sezon Fedora şapkalar favori yaz aksesuarlarının başında geliyor. Birçok ünlü yıldız ve stil sahibi kişi bu trendi çok sık tercih ediyor. Bu yaz birbirinden güzel erkek ve bayan şapka çeşitleri karşımıza çıkıyor. Bu kocaman güneş şapkaları tatilcilerin ve sıcaktan korunmak isteyenlerin tercihi. Seyahatlerde, plajda, sahilde ve şirin yaz kasabalarında yanınızdan ayırmak istemiyeceksiniz. Hem tarz hem hafif olan bu şapkalar bükülebilir hasırdan üretilmiştir.