2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

İş ilanları

arayista

İş ilanları

Mesaj gönderen arayista »

İş ve işçi bulma kurumu 4 Ekim 2000 tarihinde 617 sayılı kanun hükmü kararname kapatılarak yerine Türkiye İş Kurumu kurulmuştur.
25.06.2003 tarihve 25159 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu (işkur) ile istihdamın korunması geliştirilme ve yaygınlaştırılarak işsizliğin önlenmesi amaçlanmıştır.
İşkurun amacı 2000 yılından önce iş ve işçi bulma, 2000 yılından sonra sadece iş ve işçi bulmayla kalmaksızın bu iş ve işçinin geliştirilmesi ,işyerlerine mesleki alanda hizmetler verilmesi gibi alanlarda sorumluluklar üstlendiler.

İş-Kurun Görevleri
1-) İşsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek
2-) Milli istihdam politikasının oluşturulmasına ve istihdamın korunmasına, geliştirilmesine ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak
3-) İş ve meslek analizleri yaptırmak,iş ve meslek danışmanlığı hizmetlei vermek , verdirmek, iş gücünün istihdam edilebilirliğini arttırmaya yönelik iş gücü yetiştirme, mesleki eğitim ve bunlarla ilgili uyum programları geliştirmek ve uygulamak. Ayrıca iş gücündeki alanlara eğitim seminerleri düzenlemek
4-) İşçi isteme ve iş aramanın belirli bir düzene bağlanmasına ilişkin çalışmalar yapmak
5-) Gerektiğinde kurum faaliyet alanı ile ilgili yurt içinde ve yurt dışında uluslararası düzeyde kurum ve kuruluşlara eğitim danışmanlık hizmetleri vermek
6-) Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşların iş gücü, istihdam ve çalışma hayatına ilişkin olarak aldıkları kararları izlemek,
7-) Diğer kanun, tüzük ve yönetmeliklerle kuruma verilen görevleri yerine getirmek.