2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Bu Yıl Aranıza Katılıyorum

Anateksi
Ettiği Teşekkür: 1

Bu Yıl Aranıza Katılıyorum

Mesaj gönderen Anateksi »

Değerli hocalarım, hepinize merhaba. Bu yıl ben de Coğrafya Öğretmeni olarak atanacağım, acemi bir öğretmen olarak bu tür forumların faydasını göreceğimi ve çok şey öğreneceğimi düşünüyorum. Zamanla benim de faydalı katkılarım olacaktır.

Siz tecrübeli hocalarım, verebileceğiniz tavsiyeleri dinlemek isterim. Özellikle hazırlanacak belge işler konusunda pek bilgim yok. Gideceğim okulda beni neler bekleyecek? Bu yıl atamalar oldukça gecikti, ipin ucunu kaçırmadan önce, gitmeden ne öğrensem kardır diye düşünüp size danışmak istedim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Re: Bu Yıl Aranıza Katılıyorum

Mesaj gönderen Ihsan »

Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin!..

17 yıllık tecrübeye dayalı olarak acizane diyeceklerim şunlardır;

*** Kağıt kürek işleri (yani planıydı, zümresiydi vs.) tam olsun. Çünkü evrak işi oldu bitti önemsenen bir konu hâlâ,
*** Derse zamanında girip çık (ne bir dakika eksik, ne bir dakika fazla), nöbetlerini düzgün tut,
*** Derse mutlaka hazırlıklı gir, örneğin ben şu halimle bile mutlaka ders kitabına, etkinliklere filan bakıyorum,
*** Ders anlatırken ders kitabıyla sınırlı kalma, mutlaka ekstra şeyler vermeye çalış. YGS-LYS'ye hazırlık gibi mesela,
*** Coğrafya derslerinde görsel önemlidir. Dolayısıyla teknolojik araç gereçleri kullanmayı bil. Maalesef hâlâ camiamızda fare tutmayı bilmeyen yığınla meslektaşımız var,
*** Gereksiz yere rapor alma, bu durum hem öğrenciyi mağdur eder -ki önemli olanda budur- hem de idarecilerin senden daha hızlı gıcık almasını kolaylaştırırsın -bu daha az önemli olmakla birlikte zaman zaman can sıkabilir,
*** Bir süre sonra sürekli sistem değişiklikleri, maaş yetersizliği gibi konular seni yormaya başlar. Umarsamamaya çalış...

Hasılı bütün olumsuzluklara rağmen işini yapmaya, mutlu ve de umutlu olmaya çalış. Öğretmenlik her şeye rağmen güzel meslektir. Hele coğrafya öğretmeni olmak ekstra güzeldir.

NOT: Herhangi bir ihtiyacınızda mesaj atmanız yeterlidir. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız. Başarılar dilerim... e3+
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"
Anateksi
Ettiği Teşekkür: 1

Mesaj gönderen Anateksi »

Ihsan hocam, ne de güzel yazmışsınız elinize sağlık. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.
Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Mesaj gönderen Ihsan »

Dediğim gibi bir sıkıntı olursa her zaman yardımcı olmaya çalışırız...

Sene başı itibariyle ilk işler plan, zümre yapımı. Bunları siteye ekledim. İndirip inceleyebilirsiniz. Tekrar başarılar diliyorum... e3+
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"