2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Ahşap boyama için lazım olan malzemeler

ilovehuni88

Ahşap boyama için lazım olan malzemeler

Mesaj gönderen ilovehuni88 »

Ahşap boyama tekniği sayesinde evde eskiyen fakat atmaya kıyamadığınız çeyizlik sandığınıza yepyeni bir görünüm verebilir ve uzun yıllar daha anılarınıza ortak olmasını sağlayabilirsiniz. Veya bir yerde modelini çok beğendiğiniz bir sehpa buldunuz, ancak rengi mobilyalarınıza uymuyor. Satın aldıktan sonra tamamen kendi zevkinize göre boyayıp yeniden tasarlamanız mümkün. Bunun yanında ev hanımları için bir ek gelir kapısı bile olabilir.

Ahşap Boyama Nasıl Yapılır?

Ahşap Boyama Nasıl Yapılır?Ahşap boyamada genel olarak boya, fırça, vernik, zımpara, macun, sim gibi malzemeler kullanılmaktadır.
Yapılacak ilk işlem boyanacak malzemeyi boya işlemine hazırlamaktır. Çünkü boyanacak malzemenin dış görüntüsü ve kalitesi boya tutması açısından önemli bir etkendir. Eğer boşluklar varsa öncelikle macun ile bu boşluklar doldurulur. Kuruması beklenir. Kuruduktan sonra yüzeyin pürüzsüz olması için zımparalama işlemi yapılır. Yüzeyin tamamen pürüzsüz ve temiz olması şarttır. Aksi takdirde boyama işleminden istenilen sonuç alınamaz.

Ahşap Boyama Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ahşap Boyama Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? Malzemeler hazırlandıktan sonra boyama işlemine geçilebilir. Öncelikle tıpkı sıradan sulu boyama tekniğinde olduğu gibi fırça suya batırılır, fazla su bir gazete veya peçete yardımıyla alınır. Tamamen kuruduğuna emin olduktan sonra tekrar hafif bir şekilde zımparalama işlemi yapılır ve temiz bir bezle silinir. Birinci katta olduğu gibi aynı şekilde ikinci kat da boyanır. Genel olarak bu tür işlemlerde iki kat boyama yeterli olmaktadır. Ancak bazen yapıldığı ağacın cinsine göre birkaç kat üst üste boyanması gerekebilir.

Hem size çok masraflar yaptırmayacak hem de çok güzel vakit geçirmenizi sağlayacak olan ahşap boyamayı hobi haline getirmelisiniz. Kendi ellerinizle yaptığınız ortaya çıkan ürünlere siz bile inanamayacaksınız. Üstelik el emeği yapılan her şeyin manevi değeri ne eskir ne de tükenir.