2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Trabzon

suluyemek

Trabzon

Mesaj gönderen suluyemek »

Bir tarih gezisi yapmak istiyorsanız. Trabzon’dan başlamanız sizin için en doğrusu olabilir. Bu yaz daha önce gitmediğim yerleri görmeyi istedim çünkü her yaz arkadaşlarla takılır deniz, kum, güneş tatili yapanlardandım. Bu kez tek başıma seyahat edeyim eski günlerdeki gibi diyerek çantamı hazırladım. Kamp malzemelerimi topladım. Bazıları baya eskiydi değiştirmek zorunda kalmadım değil. Çünkü üniversiteden kalma hepsi. İster istemez yıpranmış, bozulmuş olanlar oluyor. Neyse İstanbul’dan çıktım yola Karadeniz kıyı şeridinden başlayarak Trabzon’a kadar yolculuk yaptım. Tabi çoğunu otobüs ve otostopla yaptım. Yaklaşık yirmi gün boyunca o kadar güzel şehirler ve insanlar tanıdım ki bazen bu ülkede doğduğum için ne kadar şanslıyım diyorum kendi kendime. Bu gezi boyunca son durağum Trabzon oldu. Fakat o kadar pişman oldum ki rotayı tersten başlamadığıma. Sebebi Trabzon’da gezilecek ve görülecek o kadar güzel yerler var ki gitmeden anlayamıyorsun. Manastırlar, konaklar, hamamlar ve en önemlisi birçok Osmanlı’dan kalma eser var. Trabzon’dan başlayıp İstanbul’a doğru seyahet etseydim keşke diye boğuştum durdum kendimle iki gün boyunca. Bu aralar gerçekten uygun ve ilk fırsatta kış aylarında da görmeyi istiyorum bu harika şehri.