2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği Değişti!

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği Değişti!

Mesaj gönderen Ihsan »

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği Değişti, Birçok Yenilik Geldi.

Resim

MEB Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğini yürürlüğe koyarak Ortaöğretimle ilgili tüm mevzuatı bir arada toplamış, 11 yönetmeliği yürürlükten kaldırmıştır.

BAŞLICA DEĞİŞİKLİKLER

1- Başarı artık not değil puan uygulamasına göre belirleniyor.
2- Bir dersten başarılı sayılabilmek için iki dönem ortalamasının en az 50 olması gerekiyor. Daha önce ilk dönemi başarılı olan öğrenci ikinci dönem başarısız olduğunda o dersten başarısız sayılıyordu.
3- Birinci dönem puanı sıfır olan öğrenci bile ikinci dönem 70 ortalama getirdiğinde o dersten başarılı sayılıyor.
4- Her sınıfta 3 dersten sorumlu geçilebilecek. Daha önce 9.sınıfta 3 ders, diğer sınıflarda 2 dersten sorumlu geçilebiliyordu. Daha önce 5 tersten faza sorumlu ders olamazken şimdi 6 ders çıkarıldı.
5- Sorumluluk sınavları Kasım ve Nisan aylarında yapılacak.
6- Öğrencinin yıl sonunda 3 ten fazla başarısız dersi varsa sınıfta kalacak.
7- Ortalama yükseltme sınavı yok çünkü ortalamayla sınıf geçme kaldırıldı. Böylece yıl sonunda yada Eylül de sınıf geçmek mümkün değil.
8- Sınavlara itiraz için mahkeme yolu gösterilmeyecek sorun okulda komisyon marifetiyle çözülecek.
9- Okuldaki yazılı sınavları da komisyon inceleyebilecek.
10- İki kez sınıfta kalanın ilişiği kesilecek Açık Liseye kaydedilecek
11-Ortaöğretim öğretmenlerine de Eylül ve Haziran aylarında mesleki çalışma yapma zorunluluğu getirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği: ... 0907-4.htm

Dosyayı İndir:
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"