2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

NASA'dan göktaşı engelleme planı

Kullanıcı avatarı
Ihsan
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Mesaj gönderen Ihsan »

Resim

NASA gelecekte Dünya'yı tehdit edebilecek göktaşlarını etkisiz hale getirecek teknolojinin geliştirilmesini sağlayacak plan üzerinde çalışıyor.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), gelecekte Dünya'yı tehdit edebilecek göktaşlarını etkisiz hale getirecek teknolojinin geliştirilmesini sağlayacak plan üzerinde çalışıyor.

NASA Başkanı Charles Bolden, Washington'da düzenlenen "Humans to Mars" konferansında yaptığı açıklamada, plan çerçevesinde çapı 4 metreden büyük olmayan bir göktaşının Ay'ın yörüngesine itileceğini belirtti.

Daha sonra yörüngedeki göktaşına incelemelerde bulunmak üzere astronotların gönderilebileceğini söyleyen Bolden, çalışmanın gelecekte Dünya'yı tehdit edecek büyük göktaşlarını durdurmak için kullanılabilecek sürdürülebilir teknolojilerin geliştirilmesinin önünü açabileceğini kaydetti.

Beyaz Saray, NASA'yı bir göktaşı "yakalamak" ve bunu incelemek üzere Dünya'nın yörüngesine getirmekle görevlendirmişti. NASA, bu görevi 2025 yılına kadar tamamlamak istiyor.

Kaynak: aljazeera.com.tr
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"