Coğrafya Dersi Senebaşı Zümresi Toplantı Tutanağı (2019-2020) 2019-2020 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018) 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar)

Türkiye İran İlişkileri

Cevapla
ilovehuni88
Mesajlar: 22
Kayıt: Pzt Ara 14, 2015 4:32 pm

Türkiye İran İlişkileri

Mesaj gönderen ilovehuni88 »

Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, Ankara ve Tahran'ın gerçek anlamda iş birliği yapması halinde bölgedeki sorunların kolaylıkla çözülebileceğini söyledi. Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, Ankara ve Tahran'ın gerçek anlamda iş birliği yapması halinde bölgedeki sorunların kolaylıkla çözülebileceğini söyledi. Bu sorunların çözülmesi sektörünün de gelişmesine katkıda bulunacaktır.

Başkent Tahran'daki Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi'nde düzenlenen Sektörel ve Finansal Derinleşme için Fırsatlar temalı 2. Türkiye-İran Forumu, Tahran Büyükelçisi Tekin, TASAM Başkanı Süleyman Şensoy, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Rahimpur, İran Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi (IPIS) Başkanı Mustafa Zehrani, AK Parti Van milletvekilleri Burhan Kayatürk ile Kayhan Türkmenoğlu'nun yanı sıra iş dünyasının temsilcileri, akademisyenler, bürokrat ve diplomatların katılımıyla gerçekleşti.

Tahran Büyükelçisi Tekin, burada yaptığı konuşmada, "Türkiye ve İran ilişkilerinde genelde inişli çıkışlı bir grafik vardır ama hiçbir zaman kopma noktasına gelmez. Tarihimiz coğrafyamız kültürümüz bizi birbirimize mahkum ediyor. Ortak çok yönümüz var, ortak menfaatlerimiz var. İlişkilerimizi gibi her alanda geliştirmek gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Cevapla