2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Oxxo Etek Modelleri

suluyemek

Oxxo Etek Modelleri

Mesaj gönderen suluyemek »

Hırkalar kıyafet belirlemede kurtarıcı birer parçadır. Her mevsim hırka giyilebilinir. Sonbahar ve kış sezonunda hırkalar daha çok ön plana çıkmakla birlikte, ilkbahar ve yaz akşamlarında, bazen akşamın serinliği üzerimize bir hırka almayı gerektirebilir. aynı zamanda geleneksel bir kültürdür. Hırka giyerken nelere dikkat etmeliyiz ve hırkayla birlikte nasıl bir kıyafet kombinasyonu yapmamız gerekir ki üzerimizde özel bir şıklık oluşturabilelim.

Hırkalar kazaklardan farklı olarak salaş ve rahat modellerdir. Hırka kullanırken belinize şık bir ince kemer kullanarak kombininizde elegan bir hava oluşturabilirsiniz. Gerek pantolon, gerek etekle kullandığınızda feminen bir hava sağlayabilirsiniz. Maksi hırkalarda, hırkanın kendi dokusundan yapılmış kuşakları kemer vazifesi görmektedir. Böyle hırkalarda sonradan bir kemer kullanılmamalıdır.

Topuklara kadar maksi dediğimiz uzun hırkalar, uzun boylu hanımefendilerin en başta tercih ettikleri hırkalardır. Kışın soğuğunu yenmek için uzun ve kalın örgülerle yünle örülmüş bir hırkayı manto gibi de düşünebilirsiniz.
Hırkanızın düğmelerini bütünüyle ilikleyip bluz niyetine de etek ve pantolon üzerinde kullanabilirsiniz.
Elbiselerle de hırka bir bütünlük içinde kullanılabilinir. İsterseniz kısa, isterseniz uzun hırka modellerini elbiselerinizin üzerine tercih edebilirsiniz. Böyle bir kombinde hırkanız ile şık bir kemeri birlikte kombinleyebilirsiniz.

Kışın kat kat giyinmek icab ettiğinde, kısa ceket ve montlarınızın altında, uzun ve şık hırkalar tam bir özgürlük havasında olacaktır. Kendinize göre böyle ile bir kombin oluşturarak şık bir tarz oluşturabilirsiniz.

Kullandığımız hırkalar tekbaşına bir şey ifade etmezler. Elbette giyim tarzına ve sanatsal anlayışa göre kıyafet kombini içinde bir değerli unsur olarak yer alırlar. Hırkalarla kontrast olacak şal, kaşkol, fular kullanmak, takı olarak da broş kullanmak estetik bir hareket sağlamış olursunuz.

Oversized, yuvarlak, düşük omuzlu, büyük beden ve bol hırkalar daha rahat ve daha spor havada kullanılabilir hırkalardır. Ölçülü giyimi tercih edenler için jean eteklerle, ya da bol kot pantolonlarınızla kolaylıkla kombin edilebilirsiniz. Dar kesim deri etekler ve kalem etek giyenler de bu tür hırkaları gardıroplarında yer verebilirler.