2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Plan Örnekleri 2023-2024 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Sene Başı Zümre Tutanağı Örneği 9-10-11-12.Sınıf Coğrafya Dersi Günlük Plan Örnekleri 2018-2019 Öğretim Yılı Coğrafya Dersi Yazılı Örnekleri (9,10,11 ve 12.Sınıflar) Yeni Coğrafya Öğretim Programı (20.01.2018)

Sınav Analiz Programı v2.2

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Ihsan
Mesajlar: 2460
Kayıt: Çrş Ağu 21, 2013 8:34 pm
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Sınav Analiz Programı v2.2

Mesaj gönderen Ihsan »

Sınav Analiz Programı v2.2

Resim

Bu program sınav analiz işlemlerinizi kolaylaştırmak için EXCEL kullanılarak geliştirilmiştir. Ortaokul ve Liseler için uygundur.

Programın çalışabilmesi için bilgisayarınıza EXCEL 2007-2010 veya 2013 versiyonlarından herhangi birinin yüklü olması, Excel’de Makrolar ve ActiveX lerin çalışmasına izin verilmesi gerekmektedir.

[Eğer Excel 2013 kullanıyorsanız;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\15.0\Common\COM Compatibility\ anahtarını bulup {8856F961-340A-11D0-A96B-00C04FD705A2} değerini tıklayarak 400 olan değeri 0 yapmanız gerekmektedir.]

Program yedi bölümden oluşmaktadır. Kullanım rehberinin kolay anlaşılabilmesi için programı açarak rehberle birlikte takip ediniz.

1.TEMEL BİLGİLER GİRİŞİ:

Bu kısımda Okul Adı, Analiz Yapacağınız Dersin Adı, Ders Öğretmeninin Adı, Ders Öğretmeninin Branşı yazılıp Okul Türü açılır listeden seçildikten sonra KAYDET denilerek temel bilgilerinizin kaydedilmesi sağlanır.

2. SINIFLARINIZI OLUŞTURUN

Bu kısımda sınıf listeniz oluşturulmaktadır. Sınıf listesi oluşturulurken izlenecek işlem basamakları aşağıdaki gibidir,

1. Sınıf listesindeki kırmızı renkle işaretli olan hücreler (1, 47, 94, 141 …) in sağındaki hücrelerden başlayarak önce öğrenci numarası, yanındaki (sağındaki) hücreye ise öğrenci ismi yazılmak suretiyle öğrenci listesi alt alta yazılır. (1.sınıf listesinizi 1 nolu, 2. sınıf listesinizi 47 nolu, 3. sınıf listesinizi 94 nolu… hücrenin sağındaki hücreden başlayacak şekilde..) Bu işlem elle yapılabileceği gibi işlemin uzun sürmemesi için E-okuldan sınıf listesi alınıp bu kısma kopyala yapıştır yöntemi kullanılarak da sınıf listesi oluşturulabilir. Ayrıntılı bilgiye Analizatör V2.0 Kullanım videosunu izleyerek ulaşabilirsiniz.

2. Sınıf İsmi sütununun altındaki ilk satıra birinci sınıfınızın ismini örn. 9A, ikinci satıra ikinci sınıfınızın ismini örn. 9B şeklinde yazın.

3. KAYDET butonuna basın.

4. Sınıf Klasörlerinizi Oluşturun butonuna basın. Bu işlem bilgisayarınızda sınıflarınıza ait klasörler oluşturur. Oluşturduğunuz analiz raporları bu klasörler altına kaydedilmektedir. Bu klasörleri görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3. SINIF- EĞİTİM ÖĞRETİM YILI- DÖNEM ve SINAV SEÇİMİ

Bu kısımdan analizi yapılmak istenen sınıf, eğitim öğretim yılı, dönem ve analizi yapılmak istenen sınav ismi seçimleri yapılmaktadır. Seçtiğiniz sınıfa ait liste SINIF LİSTESİ altına listelenir. Listeye bakarak seçilen sınıf ismi ile öğrenci listesinin doğru olup olmadığının kontrolü yapılabilir.

4. NOT BAREMİ

Bu kısımda analizini yapmak istediğiniz sınavda sorulan sorulara ait puan değerleri ilgili soru altına yazılır.

5.ANALİZ

Bu kısımda artık analiz işlemine geçilmektedir. Sınıf- Eğitim Öğretim Yılı- Dönem ve Sınav Seçimi kısmında seçilen seçimlere ait bilgiler ANALİZ sayfasına otomatik olarak getirilmektedir. ANALİZ kısmında doldurulması gereken bölümler aşağıdaki gibidir,

1. Sınav tarihi

2. Sorulan sorulara ait konular

3. Öğrencilerin her bir sorudan aldığı puanlar

4. Değerlendirme: Buradaki ilk satır tüm raporlara otomatik olarak yazdırılır ve değiştirilemez. İkinci satırdan itibaren değerlendirme bölümünü doldurabilirsiniz.

Önemli Hatırlatma!

Sınava katılmayan öğrenciler için soruların altına herhangi bir veri girişi yapmayınız. Sınava katılmayan öğrenciler boş bırakılmalıdır. Aksi halde bu öğrenciler de analiz işlemine tabi tutularak analiz sonucunuzun yanlış olmasına sebep olur.

5. Tüm verileri girdikten sonra KAYDET butonuna basılıp bilgilerin ilgili klasör altına kaydetme işlemi gerçekleştirilir. KAYDET butonuna tıkladığınızda bu aşamaya kadar kullanmış olduğunuz Şablon V2.2 Excel çalışma kitabı kapatılır, ANALİZ kısmındaki girdiğiniz bütün veriler temizlenerek seçim yaptığınız sınıfa ait yeni bir Excel çalışma kitabı açılır ve bütün veriler bu çalışma kitabına aktarılır. KAYDET butonuna bastıktan sonra çalışma kitabınızın isminin değiştiğini göreceksiniz.

Örn. Seçiminiz 9A Sınıfı, 2013-2014, II.Dönem, I.Sınav Şeklindeyse, KAYDET butonuna bastığınızda oluşturulan analiz raporu C:\ANALIZATOR\2013-2014\I.Dönem\9A klasörü altına kaydedilir.

6. E-OKULA PUAN AKTAR

Bu kısım analiz sonucu oluşturduğunuz herhangi bir sınıfına ait öğrencilerin, sınavdan aldıkları toplam puanı e-okul sistemine kolaylıkla aktarmak için kullanılabilir.

Puan aktarımı için işlem basamakları aşağıdaki gibi olmalıdır,

1. Analiz raporunu oluşturduğunuz herhangi bir sınıfı açın. Rapordaki E-Okula Puan Aktar Sayfasına gelin.

2. Ekranın solunda puan aktarımı yapacağınız sınıf mevcudu, sınıf ismi, sınav ismi, sınıf listesi ve öğrencilerin sınav puanları yer almaktadır. Ekranın sağında açılan e-okul sistemine Giriş Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre yazılarak giriş yapılır. İlk Öğretim Kurum İşlemleri> Not İşlemleri> Ders Notu Girişi seçilir. Not aktarımı yapacağınız sınıf hangisi ise o sınıf listeden seçilir. Ardından hangi sınav notu girilecekse o sınav işaretlenip Listele butonuna basılarak sınav puanı giriş ekranı açılır. Son olarak E-Okula Puan Aktar sayfasının solunda yer alan öğrenci listesi ile e-okul sisteminde açılan öğrenci listesinin doğru olup olmadığının kontrolü yapılarak PUANLARI AKTAR butonuna basıp puan aktarımını gerçekleştirin. E-okul sistemindeki kayıt kodunu yazıp puanları e-okul sistemine kaydetme işlemini yapmayı unutmayın.

7. KULLANIM REHBERİ

Bu kısımda program kullanım rehberi ve program güncelleme duyuruları yer almaktadır.


İndir:

E-Okuldan Sınıf Listesi Nasıl Alınır?:

Yapımcı Anasayfa:
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"

edipbaran
Mesajlar: 1
Kayıt: Prş Nis 04, 2019 3:20 pm

Sınav Analiz Programı v2.2

Mesaj gönderen edipbaran »

Lütfen bu programı tekrardan upload edermisiniz şuan da ulaşamıyorum!
Kullanıcı avatarı
Ihsan
Mesajlar: 2460
Kayıt: Çrş Ağu 21, 2013 8:34 pm
Ettiği Teşekkür: 168
Aldığı Teşekkür: 288

Sınav Analiz Programı v2.2

Mesaj gönderen Ihsan »

yazdı:
Prş Nis 04, 2019 3:24 pm
Lütfen bu programı tekrardan upload edermisiniz şuan da ulaşamıyorum!
İndir:

Alternatif:
[Teşekkür Butonu][Sosyal Medya Hesaplarımız][Site Kuralları]
"Özgürlük uğrunda herşeyi göze alabilenlerin hakkıdır!"
Cevapla